hakkimizda 1

1962'den beri...

ERKOÇ, endüstriyel fanlara yönelik taleplerin karşılanması düşüncesiyle başta İstanbul ve çevre iller olmak üzere, Türkiye genelinde genişleyen pazar payı ile sektörün tarihi bir parçası haline gelmiştir.

Yüksel Erkoç, kurucumuz. Girişimine 1962 yılında başlamıştır. Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde , yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlamış ve Yüksek Makine Mühendisi olarak, ülkemizin duayen firmalarından olan Alarko’da meslek hayatına başlamıştır. Burada edindiği bilgi, beceri ve tecrübelerini ERKOÇ firmasını kurarak Türk ve yabancı sanayilere hizmet vermeye devam etmiştir.

Yeni ortam, yeni makinalar ve artan kapasite ile vizyonunu genişleten ERKOÇ, artan talepler, sanayi kuruluşlarının çoğalması, ülkemizin büyüyen endüstrisine cevap verebilmek için canla başla mücadelesini sürdürmüş ve sürdürmeye devam etmektedir.

55 yılı aşkın süredir var olan şirketimizde, sayısız işçi, teknisyen ve mühendisler yetişmiştir. Çalışma hayatının bir kısmını profesyonellik ve coşku ile şirketimize adayan bu insanların, bugünlere gelmemizde rolü büyüktür.

Her daim, ülkemiz sanayisinin gelişmesi ve büyümesi için  1 çivi daha çakmayı kendine gaye edinen firmamız faaliyetlerine 55 yılı aşkın süredir edindiği bilgi , beceri ve tecrübesiyle, ihtiyaçların ve sorunların en hızlı ve en doğru şekilde üstesinden gelerek üretimine devam etmektedir.